Nemokamas pristatymas Šiauliuose

Patarimai, kaip išsirinkti tobulą puokštę vestuvėms

Nuotakos puokštė: patarimai, kaip išsirinkti tobulą puokštę vestuvėms

Vestuvinė nuotakos puokštė, kuri ypač išpopuliarėjo Viktorijos epochoje, kuomet karalienė Viktorija, tekėdama už princo Alberto, turėjo rankose mažą snieguolių puokštę, simbolizuoja nuotakos sėkmę, būsimą klestėjimą ir naują pradžią.

Anuomet buvo įprasta, kad vestuvėse dalyvaujančios netekėjusios moterys pasiimdavo po mažą dalelę nuotakos puokštės, tarytum perimdamos dalį sėkmės. Bėgant laikui, šią tradiciją pakeitė nuotakos puokštės metimas per petį. Nuotakos puokštės vaidmuo vestuvių dieną iki šiol yra labai svarbus ir suteikia ne tik nuotakai, bet ir visai vestuvių atmosferai daugiau spalvų bei žavesio.

Tačiau ruošiantis savo būsimoms vestuvėms ir galvojant apie vieną svarbiausių vestuvinių aksesuarų, paprastai iškyla daugybė klausimų: koks turėtų būti nuotakos puokštės dydis ir forma, iš kokių gėlių ji turėtų būti sudaryta, kokios spalvos gėles vertėtų pasirinkti ir kt. Todėl pateikiame jums keletą naudingų patarimų, kurie padės tinkamai pasirinkti nuotakos puokštę.

Prieš pasirinkdamos nuotakos puokštę, išsirinkite vestuvinę suknelę

Prieš pradėdamos rinktis nuotakos puokštę, išsirinkite vestuvinę suknelę, kurios nuotrauką galėtumėte parodyti ir pasirinktam floristui. Nuotakos puokštės dizainas tiesiogiai priklausys nuo jūsų vestuvinės suknelės stiliaus ir jai būdingų detalių, nes puokštė turėtų papildyti vestuvinę suknelę, o ne ją užgožti ar išbalansuoti bendrą įvaizdį.

Atsižvelkite į puokštės dydį

Sprendžiant, kokią nuotakos puokštę vertėtų pasirinkti, yra svarbus puokštės dydis. Nuotakos puokštės dydis turi būti proporcingas jums ir jūsų vestuvinei suknelei. Pavyzdžiui, jei esate smulkesnio sudėjimo ar pasirinkta vestuvinė suknelė yra kuklesnė, didelė puokštė gali užgožti suknelę, todėl geriau tiktų siauresnė ir ilgesnė puokštė. Tuo tarpu, jei jūs nusprendėte pasirinkti labai prabangią vestuvinę suknelę, nuotakos puokštė taip pat turėtų būti didelė ir ryški.

Kadangi vestuvinę suknelę vilkinčios jaunosios liemuo greičiausiai bus siauriausia figūros vieta, rekomenduojama, kad nuotakos puokštė būtų siauresnė už liemenį. Be to, reikėtų nepamiršti dar vienos svarbios taisyklės – pamergių puokštės turėtų būti maždaug 8–10 cm mažesnės už nuotakos puokštę. Nuotakos puokščių mados kinta, tačiau svarbiausia, kad pasirinkta nuotakos puokštė neužgožtų pačios nuotakos ir gražiausių vestuvinės suknelės detalių.

Pasirinkite puokštės stilių

Galite rinktis iš labai didelės nuotakos puokščių stilių įvairovės – nuo tradicinių apvalių iki kaskadinių ir asimetrinių puokščių. Nuotakos puokštės stilius turėtų atitikti vestuvinės suknelės stilių ir formą. Tarp populiariausių nuotakos puokščių stilių yra:

  • Apvalios puokštės. Šios rūšies nuotakos puokštės yra griežtos ir aiškiai apibrėžtos formos, su nedaug lapų arba visai be jų. Ypač gražiai tokios puokštės atrodo iš vienos rūšies gėlių, pvz., rožių. Jei norėsite puokštės iš įvairių gėlių, jos visos turėtų būti tos pačios spalvos.
  • Rankomis rištos neformalios puokštės. Tai dar vienas sparčiai populiarėjantis pasirinkimas tarp nuotakų. Jei vestuvių ceremonija ir šventė organizuojama lauke ar bendra vestuvių šventėje vyraujanti atmosfera bus labiau natūralistinė ar bohemiška, rankomis rišta neformali nuotakos puokštė gali būti tobulas pasirinkimas. Tokiai puokštei, kurios gėlių stiebai paliekami atviri ir surišami kaspinėliu ar nėriniais, visuomet tiks šviežiai skintos sodo gėlės, pvz., rožės, bijūnai, arba lauko gėlės.
  • Asimetriškos puokštės. Tai nestruktūruota neįprastos formos nuotakos puokštė, kurios viena pusė gali būti aukštesnė arba didesnė už kitą. Tokios puokštės gali būti sudarytos iš bet kokios rūšies gėlių.
  • Kaskadinės puokštės. Tokiose puokštėse persipina gėlės ir daug žalumos, pvz., vijokliai, kaskadomis krintantys žemyn. Tai gali būti puikus sprendimas, jei pasirinkta nuotakos suknelė yra labai nuotaikinga arba bohemiško stiliaus.

Išsiaiškinkite, kokios yra sezoninės gėlės

Sprendžiant, kokias gėles vertėtų pasirinkti savo nuotakos puokštei, pravartu atsižvelgti ir į konkretų metų laiką, kadangi kai kurių gėlių tam tikru sezonu gali nebūti arba jas gali tekti importuoti iš užsienio, todėl bus brangesnės ir išsilaikys trumpiau. Be to, nuotakos puokštei rekomenduojama rinktis sezonines gėles dar ir dėl to, kad jos bus prisitaikiusios prie konkrečių oro sąlygų, bus šviežios, sodrių spalvų ir ilgiau išsilaikys. Todėl Lietuvoje verta rinktis sezono, kurio metu vyksta vestuvės, gėles.

Jei vestuves organizuojate pavasarį, galite rinktis, pakalnutes, tulpes, frezijas ar vėdrynus. Vasarą vykstančioms vestuvėms puikiai tiks rožės, bijūnai, kardeliai, eustomos, jurginai ir kt. Rudenį nuotakos puokštę galima formuoti iš hortenzijų, kamelijų, rožių, kalijų ir kitų rudeninių gėlių,  pasižyminčių sodriomis ir ryškiomis spalvomis. Tuo tarpu žiemą organizuojamų vestuvių metu nuotakos puokštei gali tikti rožės, amariliai, chrizantemos, lelijos ar vėdrynai.

Pasirinkite nuotakos puokštės spalvą

Labai svarbu, kad pasirinktos nuotakos puokštės spalva derėtų prie vestuvinės suknelės spalvos. Net jei norite baltų gėlių nuotakos puokštės, jų atspalvis taip pat turi būti tinkamas. Tai ypač svarbu, jei renkatės dėvėti kreminės, ryškiai baltos arba dramblio kaulo spalvos suknelę. Jei suknelės spalva yra išskirtinė, puikiai tiks viena kitą papildančios arba kontrastuojančios spalvos.

Rekomenduojama pasirinkti tokias nuotakos puokštės spalvas, kurios derėtų prie vestuvinės suknelės ir kartu papildytų pamergių sukneles. Tam, kad pasirinkti būtų lengviau, kreipiantis į floristą galima jam parodyti suknelių pavyzdžius, o jei yra galimybė – skiautelę vestuvinės suknelės audinio, kurią floristas galės panaudoti apvyniodamas nuotakos puokštės gėlių kotelius, kad puokštė idealiai derėtų prie vestuvinės suknelės.

Pasirinkite patogią puokštę

Nuotakos puokštė turi derėti prie vestuvinės suknelės ir būti patogi laikyti. Nuotakos puokštę rankose teks laikyti ilgokai, todėl jos dydis ir forma neturėtų kelti jokių nepatogumų. Be to, puokštę laikančios rankos riešas turėtų būti prie klubo – taip bus daug patogiau ir nevargins nuotakos.

Pabaigai

Visi šie patarimai yra praktiški ir naudingi, todėl į juos verta atsižvelgti. Tačiau, jei turite papildomų klausimų ir jums sudėtinga apsispręsti, visuomet galite pasinaudoti proga ir kreiptis patarimo į floristą. Jei veiksite drauge su floristu, bus daug lengviau pasirinkti tinkamą nuotakos puokštę ir pasiekti norimą rezultatą.

Join the conversation

PIRKINIŲ KREPŠELIS 0
GĖLĖS
DOVANOS
PASLAUGOS

GĖLĖS PAGAL PROGĄ

Akcija

70 eur vertės dovanų kuponas už 50 eur

Fotografija yra būdas sustabdyti laiką ir sugauti akimirką amžinybei

Nežinote, ką dovanoti? Neabejokite – šis dovanų kuponas tikrai padarys gavėją laimingą!

Tikra dovana prasideda iš

sirdele-mob

nemokamas pristatymas šiauliuose