Kaip išsirinkti gėles savo vestuvėms

Vestuvių floristika: patarimai, kaip išsirinkti gėles savo vestuvėms

Viena iš svarbių vestuvių planavimo dalių – vestuvinių gėlių pasirinkimas – tikrai nėra paprasta užduotis. Norėdami, kad vestuvių floristika būtų aukščiausios kokybės ir atitiktų kitus vestuvių ceremonijos ir šventės elementus, būsimi vestuvininkai turėtų atkreipti reikiamą dėmesį į daugelį svarbių detalių.

Taigi, jei ruošiatės svarbiausiai jūsų gyvenimo dienai ir ėmėte domėtis vestuvių floristika, siūlome pasinaudoti keliais praktiškais patarimais, kaip išsirinkti gėles savo vestuvėms.

Numatykite vestuvių gėlėms skirtą biudžetą

Prieš sprendžiant vestuvių floristikos klausimus, svarbu žinoti, koks bus jūsų biudžetas. Jis priklausys nuo vietos, kurioje planuojate tuoktis, gėlių, kurioms teikiate pirmenybę, rūšies, vestuvių šventės dydžio ir, žinoma, nuo bendro vestuvių biudžeto.

Planuojant biudžetą, svarbu atsižvelgti į tai, kur savo vestuvių šventėje norėsite matyti gėles. Pavyzdžiui, jei norite, kad jūs ir jūsų šventės svečiai galėtų fotografuotis prie gėlių arkos ir neketinate užsakyti stalo kortelių svečiams, atitinkamai galite paskirstyti savo biudžetą, daugiau lėšų skirdami vestuvių floristikai.

Kai jau būsite numatę preliminarų biudžetą vestuvinėms gėlėms, galėsite kreiptis į pasirinktus floristus, pateikti jiems konkretesnius duomenis, pagal kuriuos jie galės jums parengti tikslesnę sąmatą, kurioje bus nuotakos puokštė, gėlių arka, stalo kompozicijos ir kt. Taip bus lengviau suprasti, ar pasirinkti floristai jūsų numatyto biudžeto ribose galės pasiūlyti jūsų poreikius atitinkančius vestuvių floristikos sprendimus.

Apgalvokite savo vestuvių gėlių viziją

Kai žinosite savo biudžetą, prieš kreipiantis į pasirinktus floristus naudinga pagalvoti ir apie savo pagrindinę vestuvių gėlių viziją. Pagalvokite, kas jums patinka labiausiai. Gal jums patinka neutralių spalvų gėlių kompozicijos? O gal neįsivaizduojate savo šventės be didesnių kompozicijų, suformuotų iš ryškiaspalvių gėlių žiedų?

Tokia informacija bus labai naudinga floristams, kurie, ja remdamiesi, galės formuoti jūsų skonį atitinkančias gėlių kompozicijas. Be to, floristui galite parodyti ir konkretesnių vestuvių floristikos pavyzdžių, kurie jums patinka, bei tiksliai nupasakoti, kaip atrodys jūsų vestuvių ceremonijos ir šventės aplinka. Rekomenduojama iš anksto susipažinti ir su vestuvėse dažniausiai naudojamomis gėlių rūšimis bei skirtingais vestuvinių puokščių tipais.

Pasirinkite tinkamus floristus

Tam, kad jūsų vestuvėse floristikos klausimas būtų išspręstas nepriekaištingai, jums reikės tikrų šios srities profesionalų. Kuo anksčiau imsitės ieškoti floristų, tuo lengviau bus surasti jūsų poreikius ir numatytus tikslus atitinkančius šios srities profesionalus. Todėl jų paieškas patariama pradėti prieš pusmetį ar net metus iki vestuvių datos.

Vestuvių floristų paslaugos yra labai populiarios ir paklausios – ypač vestuvių sezono metu vasarą. Jei surasite floristus pakankamai anksti, išvengsite papildomo streso ir galėsite lengviau pasirinkti profesionalių floristų komandą, kuri, savo ruožtu, taip pat turės pakankamai laiko sukurti tinkamas gėlių kompozicijas ir įgyvendinti jūsų numatytą viziją.

Ieškodami floristų, pasidomėkite klientų atsiliepimais, ieškokite rekomendacijų, apsilankykite socialiniuose tinkluose ir floristų internetinėse svetainėse, kur pateikiami jų darbų pavyzdžiai, nuotakos puokštės ir kitos vestuvių floristikos detalės. Pasidomėkite ir floristų siūlomais papildomais sprendimais – galbūt jie gali jums pasiūlyti ir vestuvių dekoracijų nuomos paslaugas, tarp kurių šampano staliukai su taurėmis, arkos ir kolonos, šventiniai staliukai ir kt. Susitarkite dėl susitikimo arba pabendraukite telefonu, kad galėtumėte lengviau susipažinti, susidaryti aiškesnį pirmąjį įspūdį ir išsiaiškinti jų darbo specifiką, įkainius ir užimtumą.

Sudarykite pageidaujamų vestuvinių gėlių kompozicijų sąrašą

Jums reikės ne tik nuotakos puokštės ir pamergių puokščių, bet ir kitų vestuvinių gėlių kompozicijų. Tokie dalykai kaip butonjetės, gėlių lankeliai, vestuvių ceremonijos altoriaus gėlių kompozicijos, gėlių arkos ar stalo kompozicijos – tai tik keli iš daugybės vestuvių floristikos detalių pavyzdžių, kurių jums gali prireikti. Jūsų numatyta vestuvių tematika, šventės vieta, pramogos ir sugalvotas vestuvių siužetas gali turėti įtakos ir bendram gėlių dekorui, todėl drauge su floristu pasistenkite sudaryti tikslų vestuvinių gėlių kompozicijų sąrašą.

Orientuokitės į sezonines gėles

Nors labai svarbu, kad apie savo pageidavimus dėl gėlių praneštumėte floristui, ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į sezonines gėles. Nepamirškite, kad jūsų numatytų vestuvių metu gali nebūti norimų gėlių arba jos gali būti labai brangios, nes jas teks importuoti iš užsienio. Jei pasirinksite konkrečias gėles, kurių Lietuvoje dar nebus, turėtumėte būti pasiruošę investuoti daugiau lėšų arba ieškoti alternatyvų.

Jei savo vestuvėms pasirinksite sezonines gėles, galėsite sumažinti išlaidas vestuvių floristikai ir kartu būti tikri, kad vestuvių dieną gėlės atrodys nepriekaištingai. Jei pagrindiniu vestuvinių gėlių kompozicijų elementu pasirinksite sezonines gėles, galėsite įtraukti ir keletą prabangesnių bei išskirtinių gėlių, kurios suteiks daugiau originalumo ir žavesio.

Atsižvelkite į vestuvių vietą, tematiką ir spalvas

Renkantis vestuvines gėles, didžiulę reikšmę turės jūsų numatyta vestuvių ceremonijos ir šventės vieta. Jei vestuvių ceremonija ir po jos sekanti šventė vyks gryname ore, pvz., botanikos sode, dvaro parke ar panašioje vietoje, kur vyrauja natūrali gamta, gėlių reikės mažiau. O jei šventė numatyta patalpoje (restorane ar pokylių salėje), gali prireikti daugiau gėlių kompozicijų, kurios suteiktų ceremonijos ir šventės erdvei daugiau gyvybingumo ir žavesio.

Vestuvinių gėlių pasirinkimas priklauso ir nuo vestuvių tematikos, nes gėlės turi papildyti bendrą vestuvių atmosferą. Pavyzdžiui, jei norite rinktis rožes ar bijūnus, jos geriausiai derės prie klasikinės vestuvių tematikos. Jei vestuvių tematika yra šiuolaikiška ir moderni, gali tikti tokios gėlės kaip orchidėjos, kalijos ar kt.

Kaip minėta, svarbu nuspręsti, kokios gėlių spalvos turėtų vyrauti jūsų vestuvėse. Gėlės nebūtinai turi atitikti aplinkos spalvas, tačiau jos turėtų papildyti bendrą atmosferą ir jaunavedžių įvaizdį. Be to, vienos rūšies gėlės gali būti įvairių spalvų. Jei mėgstate tam tikros rūšies gėles, pasakykite floristui, kokios spalvos gėlės jums patinka. Jei jums labiausiai prie širdies rožės, nuspręskite, ar jos turėtų būti tamsiai rožinės, švelniai rausvos, ar kitų spalvų.

Pagalvokite ir apie vyraujančių spalvų skleidžiamą žinutę, kuri turėtų sietis su vestuvių tematika. Pavyzdžiui, ryškiaspalvių žiedų dekoras sukurs džiugesnę nuotaiką, pastelinių spalvų – romantišką atmosferą, o baltos gėlės prisidės prie laikui nepavaldaus klasikinio sprendimo.

Pabaigai

Vestuvinių gėlių pasirinkimas yra labai atsakinga užduotis, kuriai reikia skirti pakankamai dėmesio, laiko ir pastangų. Tačiau visų svarbiausia, kad šis procesas vyktų mėgaujantis kiekviena akimirka – tik taip galėsite sukurti nepamirštamą vestuvių ceremonijos ir šventės atmosferą, kuri nepaliks abejingų.

Join the conversation

PIRKINIŲ KREPŠELIS 0